Висотні роботи та промисловий альпінізм вищої якості в Києві
(095) 574-55-62
(096) 710-09-85

Основи, нюанси і рекомендації по монтажу блискавкозахисту

Основи, нюанси і рекомендації по монтажу блискавкозахисту

Гроза — надзвичайно красиве і небезпечне явище природи. Щорічно блискавка руйнує сотні будівель по всьому світу, вражає електричні лінії і станції, стає причиною смерті тисяч людей. Нерідко причиною великих пожеж в лісах є саме гроза з блискавкою. Але прямі наслідки грози — це ще не все. При розряді блискавки з’являється потужне магнітне поле, здатне згубно вплинути на людину, споруди і все живе навколо. Запобігти появі блискавки, на жаль, сьогодні наука не може, але кожен в силі захистити себе від негативного впливу грози. І рішення це проблеми — монтаж громовідводу.

 

Як працює громовідвід?

Сьогодні громовідвід — це недорога, популярна і ефективний захист від блискавки. Головна функція громовідводу — притягувати до себе блискавку. Конструкція була винайдена ще в середині ХVIII століття Бенджаміном Франкліном. Під час грози збільшується електричне поле і на кінці громовідводу утворюється розряд. І навіть у випадках, коли блискавка все ж виникає, громовідвід відводить її в землю, при цьому не завдаючи ані найменших руйнувань. Блискавкозахист — обов’язкова конструкція, яка повинна бути встановлена ​​на кожному висотній будівлі. Це не додаткова привілей, а суворе правило безпеки.

 

Правильна установка блискавкозахисту

Блискавковідвід не працюватиме ефективно, якщо його неправильно встановити. До установці громовідводів потрібно мати індивідуальний підхід. Для кожного типу місцевості потрібно враховувати свої особливості. Для об’єктів третьої категорії в сільській місцевості такі вимоги:

  1. Встановлювати громовідводи на димових трубах. Грозозахисту можна також встановити вздовж даху і по стіні будинку.
  2. Враховувати наявність високих дерев поблизу. Якщо на відстані 10 м є дерево, вище будівлі в 2 рази, то блискавковідвід потрібно встановити вздовж стовбура так, щоб він був вище крони мінімум на 200 мм. Внизу громовідвід заземлюється.
  3. При наявності металевих конструкцій над дахом їх з’єднують з покрівлею. Якщо покрівля виготовлена ​​з металу, їй обов’язково потрібно спорудити заземлення. Струмовідводом може послужити звичайна сходи з металу.
  4. Якщо Ви встановлюєте токоотвод на даху будівлі, робіть це в найвищій точці (коник покрівлі). Блискавкозахист повинна підніматися мінімум на 250 мм над цією точкою. Якщо будівля високе (більше 10 м), уздовж будівлі встановлюються спеціальні дерев’яні стійки.

 

Обов’язково дотримуйтеся наступних параметрів:

  1. Глибина заземлення — більше 0,5 м.
  2. Діаметр громовідводу — не менше 6 мм.
  3. Діаметр заземлювача — 10 мм і більше.

 

Додаткові рекомендації

  • Рекомендується заземлити всі металеві конструкції в будинку. Це підвищить безпеку в будівлі і зменшить ризик потрапляння блискавки. Варто заземлювати електричні щити і конструкції на даху.
  • Блискавковідвід потрібно заземлювати тільки з зовнішньої сторони будинку. Провідники повинні бути щільними, сталевими, вигин — мінімум 200 мм. Шви потрібно з’єднувати зварюванням.
  • Звичайні штирові громовідводу інструменти дуже практичні і універсальні. Їх легко можна встановити самостійно, без допомоги фахівців. Але якщо ви все ж вирішили встановити активну грозозахисту, то краще покличте на допомогу професіоналів — вони зроблять всю роботу швидко і якісно!

Компанія «УкрАльп» надає вам професійні послуги промислового альпінізму. Наші співробітники відмінно навчені, досвідчені й кваліфіковані фахівці з верхолазних робіт. Ми здатні виконати будь-яке поставлене завдання в стислий термін, як слідує та без великих витрат