Висотні роботи та промисловий альпінізм вищої якості в Києві
(095) 574-55-62
(096) 710-09-85

Що робити якщо кішка забралася на дерево?

кішка забралася на дерево

Кожен господар кішки дуже любить свого вихованця. Домашні улюбленці з настанням перших теплих днів весни просто не можуть всидіти вдома — вони годинами сумно дивляться у вікно в надії, що ми їх випустимо погуляти на сонечку. Кішки — істоти допитливі, тому висока ймовірність того, що Ваш Пушок, все-таки вискочивши на вулицю, захоче забратися на найвищу гілку дерева, в підвал або в інше небезпечне місце, а самостійно вибратися звідти не зможе.

 

Навіщо вихованці забираються високо на дерева?

Всім відомо, що кішка — істота самостійне і гуляє сама по собі, ходить, де заманеться, повертається додому, коли на думку спаде. Цікавість штовхає кішку робити різні необдумані вчинки. У гонитві за птахами, дрібними тваринами і навіть комахами вони можуть секундою забратися на верхівку високого дерева. В принципі, кішки добре пристосовані до лазіння по деревах, але спуск з високого дерева — зовсім інша ситуація, тому що форма їх кігтів спрощує влізання на дерево, а спускатися з гілок їм досить важко.

Статистика показує, що кішки біжать на вулицю в певні періоди року, коли погода не дає їм всидіти вдома. Найбільш кризовими місяцями є березень і квітень. Тому, бережіть свою кішку, не дайте їй опинитися в незнайомому місці в неприємній ситуації.

 

Чи потрібно рятувати тварину?

Деякі можуть стверджувати, що нічого з твариною не статися, адже ще ніхто не бачив скелет кішки на гілці дерева, тому немає сенсу ризикувати своїм здоров’ям, щоб врятувати вихованця. Напевно, варто задуматися над правильністю цих слів. Часто кішки потрапляють в біду, рятуючись від інших тварин, а потім не можуть злізти з гілки через страх. Після 2-3 днів в «пастці» тварина починає знемагати від виснаження, у нього вже не буде сил самостійно спуститися.

Не варто думати, що всі кішки — діти природи і з народження можуть без проблем лазити по деревах. Домашні тварини мають слабкі м’язи лап і насилу можуть впоратися з таким завданням. Тим більше, кішки теж бояться висоти. Нерідко кішки помирають від виснаження на дереві, бо ж падають без сил вниз і розбиваються. Тому задумайтеся про те, яких страждань може пережити Ваш улюбленець. Звичайно, не варто самостійно намагатися вирішити проблему, адже лазити по дереву без підготовки дуже небезпечно.

 

Що робити?

Існує багато способів врятувати кішку. Перш за все, заспокойте тварина і відженете тварин, які можуть її відлякати. Не намагайтеся самостійно дістати вихованця з високою гілки, без спеціальних інструментів і надійної сходи це зробити дуже важко, і багато подібних випадків закінчується травмами і переломами. Кращим варіантом буде виклик пожежної машини. Але все ж, якщо кішка залізла невисоко, Ви можете спробувати допомогти Вашій чотириногого друга.

  1. Якщо є необхідна сходи, Ви можете піднятися по ній до кішці і умовити її підійти до Вас, заздалегідь взявши з собою щось смачненьке або валер’янку. Можна прихопити з собою клітку для тварин, щоб посадити туди Вашого горе-вихованця та спокійно спустити вниз.
  2. Існують і більш радикальні методи повернути вашого чотириногого друга з гілки. Ви можете сильно потрясти дерево — кішка напевно злякається і спробує зробити негайні рішення. Можна також закинути мотузку на гілку і потрясти саме ту гілку, де сидить «Мурчик».
  3. При необхідності можна так само нагодувати тварину чимось смачненьким зі снодійним. Будьте впевнені, що зможете зловити кішку. У такому випадку можна використовувати покривало або батут.
  4. Можна ризикнути і спробувати прогнати кішку, кинувши в неї сніжком або спробувати полити її водою зі шланга. Можна зіштовхнути вихованця палицею або зловити його сачком. Будьте обережні! Чи не травмуйте тварина! Ні в якому разі не використовуйте рогатки, луки або ж зброю!

Як заспокоїти вихованця?

Існує багато способів заспокоїти кішечку на дереві. Перш за все, задобрити тварина і відженете тварин, які можуть її відлякати. Дайте їй трохи смачної їжі або валер’янки. Погладьте вихованця, покличте його по імені. Не дивіться кішці в очі — це може її ще більше налякати.

Візьміть з собою рюкзак або клітку. Міцно схопите кішку ззаду і спробуйте запхати її в клітину. Остерігайтеся гострих кігтів і потужних задніх лап. Прикривайте особа, захистіть руки рукавичками.

Якщо ж вихованець не Ваш — напевно він буде боятися і не захоче підходити до Вас. Тому краще в такій ситуації одягнути щільний одяг і рукавички. Прикривайте особа, міцно тримайте тварину. Остерігайтеся кігтів і потужних задніх лап.

 

Як спіймати кішку внизу?

Перше, що варто пам’ятати: налякана кішечка буде стрибати в сторону подалі від людей. Тому, якщо ви хочете зловити її за допомогою ковдри або простирадла — будьте готові швидко переміститися в сторону стрибка. Краще брати ковдру великих розмірів або дрібну сітку — Пушок заплутається і не зможе втекти, ймовірно, на інше дерево. Спробуйте зловити його, взяти на руки, замотати в ковдру і заспокоїти, нагодувавши тварину чимось смачненьким. Погладьте вихованця, часто називайте його по імені.

 

Як рятують кішок професіонали?

Тим не менш, спроби врятувати тварину своїми руками, можуть привести до травм як Вас, так і вашої кішки. Тому краще задуматися про допомогу професіоналів. Вони швидко і без проблем знімуть Ваше чудо з дерева, при цьому не принесуть ні найменшої шкоди тварині. Наші фахівці мають величезний досвід роботи на висоті і без проблем впораються з поставленим завданням. Альпіністи мають всі необхідні інструменти для безпечної операції: сходи, мотузки, відтягнення та інше необхідне обладнання. Таким чином, якщо вам відмовили в допомозі пожежники — швидше телефонуйте нам! Ми допоможемо! Виклик альпіністів платний. Ми використовуємо різні техніки для порятунку вашого пухнастого друга.

  1. Фахівці піднімаються на дерево за допомогою сходів, схоплюють петель або мотузки, зазиває кішку валеріаною, ловить її і кладе в спеціальну клітку або рюкзак.
  2. Якщо кішка залізла високо на тонкі гілки — доводиться їх спилювати. Внизу кішку ловлять за допомогою тканинного навісу, а якщо кішка спускається вниз по гілках — тут її чекає альпініст.
  3. Фахівці можуть також допомогти вихованцеві в біді, якщо він виявився на даху будинку, підвіконні заскленого балкона або козирку будівлі, в підвалі. Наші альпіністи завжди прийдуть на допомогу!
     

Як захистити кішечку?

Попереджений значить озброєний! Без сумнівів, в диких природних умовах кішка — маневрений і хитрий звір, який легко перестрибує з гілки на гілку. Але квартирні кішки малорухливі, рідко стикаються зі стресами і не вміють самостійно добувати пишу. Тому навіть звичайна прогулянка на свіжому повітрі для кішки — вже стрес! Звичайно, під Вашим наглядом вихованець може нічого не боятися. Але якщо тварина якимось чином самостійно вибереться на вулицю, на жаль, Ви не зможете врятувати його від усіх небезпек. Єдине, що Ви можете зробити — це оберегти його від довільного проникнення на свіже повітря: подбайте про те, щоб були закриті всі кватирки, балкони та вікна. Також, ви можете натренувати кішку впевнено триматися на висоті і лазити по вертикальних поверхнях — і коли Пушок залізе на дерево, для нього не буде важко повернутися назад.

Шановні господарі! Любіть і дбайте про своїх чотириногих друзів! І якщо Вам потрібна допомога в біді — ТОВ «УкрАльп» до Ваших послуг!

 

Компанія «УкрАльп» надає вам професійні послуги промислового альпінізму. Наші співробітники відмінно навчені, досвідчені й кваліфіковані фахівці з верхолазних робіт. Ми здатні виконати будь-яке поставлене завдання в стислий термін, як слідує та без великих витрат