Висотні роботи та промисловий альпінізм вищої якості в Києві
(095) 574-55-62
(096) 710-09-85

Герметизація міжпанельних швів своїми руками

Герметизація міжпанельних швів своїми руками

Нерідко жителі панельних багатоповерхівок скаржаться на холод і підвищену вологість в приміщенні з настанням перших осінніх заморозків. Можливо причиною охолодження приміщень є тонкий ущільнювач шар між бетонними плитами або ж його пошкодження. Старі приміщення особливо схильні до пошкоджень утеплювальних покривів, де часто кришаться панелі і з’являються щілини в стінах.

У таких випадках варто негайно вдаватися до герметизації міжпанельних швів. Такий ремонт можна проводити своїми руками, якщо Ви проживаєте на 1 або 2 поверсі будівлі. В іншому випадку краще вдаватися до допомоги професіоналів. Кваліфіковані фахівці мають всі необхідні інструменти і матеріали, щоб професійно справлятися з цим завданням на висоті.
               

Методи відновлення міжпанельних стику

Починати роботи по ущільненню стиків між плитами варто в сонячну погоду, адже в ці дні ймовірність того, що волога потрапить на конструкції стін, мінімальна. Вода, яка потрапляє в щілини будматеріалів, руйнує зсередини блоки і сприяє появі цвілі і соляних виступів. Для ущільнення міжпанельних швів використовують два види робіт: первинну і вторинну герметизацію.
 

Які матеріали краще використовувати?
Для заповнення простору між плитами використовують монтажну піну і трубчастий утеплювач. Трубчастий утеплювач укладають в монтажну піну. Для вологоізоляції і захисту від сонячних променів використовують герметик з зовнішнього боку стіни, зі внутрішньої — штукатурку.
 
 

Первинна герметизація

Це комплекс робіт, що виконується при спорудженні будівлі, з’єднанні блоків, коли всі матеріали ще не піддавалися дії вологи і перепадів температур. При первинної герметизації використовують такі матеріали:

  • Вилатерм (монтажна піна, трубчастий утеплювач);
  • Мастика (для футеровочних, будівельних, оздоблювальних і ремонтних робіт).

Первинну герметизацію проводять будівельники як елемент футеровочних, будівельних, оздоблювальних і ремонтних робіт при зведенні багатоповерхового будинку.
 
Вторинна герметизація

Це комплекс робіт по відновленню старих швів. Дана процедура складніша і відбувається в кілька стадій.

  1. Знежирення і сушка старого шару, нанесення мастики для захисту від води і вологи.
  2. Розтин старого утеплювача на одну четверту, видалення пилу і бруду. Провітрювання звільненого простору. Закладання герметика, утеплення. Трубчастий утеплювач утрамбовується, розрівнюється і сохне. Покривається шаром мастики.
  3. Якщо ж старий ущільнювач повністю вийшов з ладу, потрібно спочатку демонтувати його і потім видалити бруд. Після цього зачистити краю швів щіткою по металу і заґрунтувати їх. Потім Вам доведеться заповнити щілину, що утворилася, монтажною піною, так як ширина отвору може досягати більше 0.5 см. Монтажна піна без проблем заповнить все необхідне простір. Після повного висихання потрібно видалити залишки. Із зовнішнього боку наносимо мастику, а з внутрішньої — шпаклівку.

Варто зазначити, що цей комплекс робіт не такий вже і легкий, займає багато часу і вимагає акуратності і точності. Тому, якщо Ви не впевнені, що впораєтеся, краще довіртеся професіоналам.
 
 

Яких правил слід дотримуватися під час проведення робіт з герметизації?

До початку ремонтних робіт варто переконатися, що стіни не вологі, а з внутрішньої сторони немає цвілі. Адже в іншому випадку після закінчення ремонту бактерії почнуть прогресувати і далі будуть руйнувати стіну і забруднювати повітря. Для боротьби з цвіллю Вам необхідно:

  • Вичистити уражену ділянку від бруду і пилу.
  • Просушувати стінку при температурі +27 протягом трьох днів.
  • Обробити стіну біоцидом.
  • Використовувати будівельні матеріали з антисептиками.

Стіни старих будинків важко позбавити від різних грибків. Тому, якщо Ви не впевнені, що впораєтеся, краще довіртеся фахівцям — вони з легкістю позбудуться цвілі.

Компанія «УкрАльп» надає вам професійні послуги промислового альпінізму. Наші співробітники відмінно навчені, досвідчені й кваліфіковані фахівці з верхолазних робіт. Ми здатні виконати будь-яке поставлене завдання в стислий термін, як слідує та без великих витрат