Висотні роботи та промисловий альпінізм вищої якості в Києві
(095) 574-55-62
(096) 710-09-85

Особливості професії промислового альпініста

Особливості професії промислового альпініста

Спеціальність верхолаза включає в себе кілька специфікацій. Даний рід занять поєднує в собі альпіністські навички та робочу будівельну спеціальність. Також ця робота особа небезпечна, тому добре оплачується, особливо не в нашій країні. Люди, які беруться за роботу в цій сфері повинні розуміти, що це не тільки романтика, а й сувора дійсність, так як «на висотці», на жаль, дуже підвищена ймовірність нещасного випадку, а працювати часто доводиться в суворих умовах. До такої роботи не можна допускати людей, які не мають певного досвіду висотних робіт або не пройшли відповідне навчання. Для досвідчених же альпіністів ризик при виконанні робіт не перевищує ризик водія за кермом автомобіля. Головні небезпеки, які загрожують промисловому альпіністові — це обрив страховки, падіння, обрив вантажів і падіння їх на альпініста. Щоб уникнути цих небезпечних моментів, потрібно уважно стежити за мотузками, так як причиною нещасних випадків є саме вони. У наш час все обладнання для альпінізму є надійним. Мотузки витримують дуже великі навантаження. Але все вчасно повинно проходити профілактику, зберігатися у відповідних умовах, це подовжує термін використання спорядження. Директива ЄС щодо утилізації обмундирування необхідно вчасно отбраковать. Професійний альпініст повинен вміти поводитися з мотузкою, дотримуватися умов зберігання і обов’язково перевіряти мотузку перед кожним використанням. Дотримання всіх цих інструкцій дозволяє значно знизити ризики, пов’язані з роботою на висоті. Під час роботи використовується дві взаємозамінні страховки. Досвідчений верхолаз повинен бути завжди впевнений у спорядженні, яке використовує, ретельно стежити за ним. Щоб знизити ризики, пов’язані з роботою, висотник повинен завжди дотримуватися правил техніки безпеки, вміти діяти в нестандартній аварійної ситуації. Щоб витримувати навантаження, пов’язані з роботою, професійний верхолаз повинен стежити за здоров’ям і підтримувати хорошу фізичну форму. Тут підійде як спортивний зал, так і звичайні заняття на турніках і пробіжки на свіжому повітрі.

Спеціальність верхолаза включає в себе не тільки навички альпінізму. Досвідчений висотник повинен освоїти один або кілька робочих навичок: маляр, штукатур, зварник і т.д. Чим більше тим краще! Також промислові альпіністи виконують роботи з висотної очистки вікон і фасадів, встановлення реклами, фарбування на висоті, розчищають дахи від забруднень. Дані види робіт не вимагають спеціальної освіти, але припускають навички, певну спритність і знання. Великий обсяг робіт в цій сфері навесні, так як після зими багато хто замовляє мийку скляних конструкцій, фасадів вікон, чищення дахів від криги і бурульок, ремонт покрівлі, після того, як їм хтось погано почистив дах.

 

Де працюють промислові альпіністи?

Промислові альпіністи зазвичай працюють в компаніях, які надають будівельні, кліннінговие послуги, висотно-монтажні роботи, роботу з деревами. Багато альпіністи шукають замовлення самостійно. Професія «промальпа» користується попитом і отримати її можна в центрах спеціалізованого навчання. Там, після завершення навчальних курсів вам видадуть посвідчення, що дозволяє проводити роботи на висоті. Залишиться тільки знайти цю саму роботу, набратися досвіду і заробляти хороші гроші.

Компанія «УкрАльп» надає вам професійні послуги промислового альпінізму. Наші співробітники відмінно навчені, досвідчені й кваліфіковані фахівці з верхолазних робіт. Ми здатні виконати будь-яке поставлене завдання в стислий термін, як слідує та без великих витрат